IPB Кофри від Ромеро    

Привіт Гість ( Вхід | Реєстрація )

Reply to this topicStart new topic
Місія - Зрозуміти: Китайська Мотосигналізація, Підімкнення 2-сторонньої китайської мотосигналізації
jamazurak
повідомлення Jun 5 2019, 23:28
Повідомлення #1

Стрілець
*

Група: Members
З: м.Львів
Користувач №: 6 434
Мотоцикл: Bajaj Pulsar NS 125

Усім привіт!

Придбав собі китайську 2-сторонню мотоциклетну сигналізацію. Тутечки, на AliExpress - 2 Two Way Motorcycle Alarm Device. Прийшло все як на фотографіях. В т.ч. 2 2-сторонні пульти. Сигналізація ставиться на "фішку", в комплекті жгут також є. Називається "Master Racing S802". Книжечка-посібник всередині називає цей виріб у свою чергу "V208". Ну, це загалом не смертельно.
Погана новина: опис, судячи з усього, перекладали з китайської машинним перекладом з усіма наслідками. Трапляються фрази на кшталт "open door lock", а також не менш загадкові поетичні фрази типу "engine idle phenomenon". Це також стерпно.
Добра новина: хоча китайщина видається "річчю в собі", пошук показав, що це один з клонів якоїсь стандартної мотосигналізації щонайменше 12-річної давнини, яка відома ще за назвою "Spy 5000m", ба навіть в Україні київська "Дедал Електронік" випускала схожу схему (правда, не 2-сторонню) під назвою "SPY LM-210". Схеми до всіх практично ідентичні. Є й відео встановлення, а також деякий досвід у вигляді документа з встановлення "SPY 5000m".
Ще краща новина для власників китайської мототехніки - схоже, сімейство виявилось популярним, тому, подейкують, у китайських мотоциклах і скутерах часто в комплекті буває фішка під цю сигналізацію.
Втім, мені повезло трохи менше, і підключати вирішив самостійно, а відтак виявив деякі незрозумілі речі. Буду вдячний, якщо допоможете їх зрозуміти.
Отже, колодка від сигналізації має 8 дротів:
  • червоний - постійне живлення від батареї +12В;
  • чорний - "земля";
  • помаранчевий (інколи - бронзовий) - вихід з сигналізації на бортову систему мотоцикла. Подає +12В замість замка запалювання увесь час при використанні дистанційного запуску двигуна;
  • синій - дає імпульс <1с на стартер для дистанційного запуску двигуна;
  • рожевий - один з дротів ймовірно імобілайзера;
  • сірий - один з дротів ймовірно імобілайзера.

Власне з цим "імобілайзером" і є найбільше нерозуміння. Річ у тім, що на рожевий і сірий дроти напруга з сигналізації не подається, сигналізація лише замикає чи розмикає їх. І от що дивно: в режимі "охорона" і "знято з охорони" ці контакти між собою замкнені, а в режимі "дистанційний запуск двигуна" контакти між собою розімкнені. Таким чином, просто вмикати ці 2 дроти як "kill switch" нема сенсу, тому що чи буде мотоцикл на охороні, чи ні, а стан "імобілайзера" від того не змінюється.
Може, хтось може пояснити, яким чином слід вмикати ці дроти?
Також неясно, хоча й менше, для чого потрібна кнопка з ключем. Якщо її натиснути подвійно після зняття з охорони, то відбувається дистанційний запуск двигуна. А якщо натиснути один раз, то суть незрозуміла. Формально це одне натискання описане так: "7. Unlock button: (1) Enter driving mode: Turn on the ignition lock, press the unlock button one time, then you can use the start button, otherwise motor will be idled." Все це добре, крім одного: підімкнення сигналізації ніяким чином не передбачає, що вона "знатиме" про увімкнене запалювання (хіба опосередковано через помаранчевий дріт, але зазвичай контакти або вхідні, або вихідні, і поява на помаранчевому дроті +12В підчас віддаленого запуску двигуна натякає, що це вихідний напрям), тому суть одноразового натискання на кнопку з ключем незрозуміла.

Ось скан картинки з посібника:

Написано, що лівий малюнок для "AC"-схеми, а правий - для "DC". Хоча, схоже, справа просто недомальовано.

Це повідомлення відредагував jamazurak: Jun 5 2019, 23:34

--------------------
Ярослав.
Go to the top of the page

+Quote Post
Black
повідомлення Jun 6 2019, 00:41
Повідомлення #2

Генерал-поручник

Група: Авторизовані
З: Львів
Користувач №: 13
Мотоцикл: Yamaha TDM 850 -98
Телефон: 093 902 7363

Використовуєш праву схему, дор лок - то з авто схеми на мультилок - не чіпаєш. Синій - це швидше стартер, тобто синій на реле а сірий до кнопки стартера. Ліва схема на старт двигуна поворотом ключа.
P.S. Якщо все більш - менш зрозуміло - то велькам до Вітальні.

--------------------
Я чесний, бо я - українець
Я сильний, бо я - українець
Я гордий, бо я - Українець

Українська Національна Ідея

+Quote Post
jamazurak
повідомлення Jun 6 2019, 12:11
Повідомлення #3

Стрілець
*

Група: Members
З: м.Львів
Користувач №: 6 434
Мотоцикл: Bajaj Pulsar NS 125

Цитата(Black @ Jun 6 2019, 01:41) *
Використовуєш праву схему, дор лок - то з авто схеми на мультилок - не чіпаєш. Синій - це швидше стартер, тобто синій на реле а сірий до кнопки стартера. Ліва схема на старт двигуна поворотом ключа.

Дор лок є лише в документації, на схемі сигналізації воно ніяк не проявлено.
Щодо синього, то це так і є - я писав. Він дає імпульс для реле. Куди його підключати - зрозуміло.
Для мене що права, що ліва схеми по суті однакові, бо замок запалювання має всього 2 контакти, і увімкненням подає живлення в систему. Тому лівий варіант просто так не пройде. А крім лінії з замка на лівій схемі, яка неясно що робить (скоріш за все "садить" запалювання на "землю", щоби заглушити двигун), там нема відмінностей.
З іншого боку, права схема також неясна, тому що рожевий (pink) і сірий (grey) дроти самі по собі не видають напругу і, скоріш за все, не приймають, а всього лиш або з'єднуються між собою, або роз'єднуються. Тому вішати в повітря рожевий сенсу не має. Тобто це найімовірніше дефективна китайська схема - недопрацювали і надрукували абияк. У всіх інших аналогічних схемах, посилання на які я кидав у темі, фактично ці лінії мають робити розрив у живленні або посадку на "землю" для заглушення двигуна. Неважливо, через замок запалювання, напряму чи через додаткові схеми.
І власне тут і проблема, бо експериментально (я увімкнув сигналізацію окремо від мотоцикла і "продзвонив", що робиться) виявлено, що рожевий і сірий замкнені увесь час - на охороні чи ні - крім випадку віддаленого запуску двигуна, при якому ця лінія стає розімкненою (до моменту постановки чи зняття з охорони).
Разове натискання кнопки "ключ" на пульті взагалі видимого ефектку не дає. Це, мабуть, і є рудименти з автомобільного застосування. Тут також є питання, бо зі схеми видно, що сигналізація ніяким чином не може відслідкувати, було увімкнене запалювання після зняття з охорони чи ні. У мене на стенді вона пару разів автоматично ставала на охорону через якийсь час після зняття, але відтворити це не вдалося (знімав з охорони й чекав, нічого не роблячи певний час). В автомобілі є такий алгоритм: якщо зняв з охорони, проте не відкрив двері ні не увімкнув запалювання, значить, це хибне зняття -> автопостановка на охорону через певний таймаут.

Я думав сірий і рожевий увімкнути у розрив кнопки зупинки двигуна ("kill switch"), але це не має сенсу. Якщо ж щоразу мотоцикл заводитиму лише з пульта, тобто зняв з охорони і подвійним натисканням кнопки "ключ" завів, то єдиний варіант використання для цієї пари - "просадка" на "землю" запалювання. Є ризик отримати з таким увімкненням проблеми в разі відсутності акумулятора чи виході його з ладу. Ну і з таким підходом ключ стає потрібним лише для блокування керма. І варіант зняти з охорони і більше брелок не чіпати, а використовувати стандартні засоби, не пройде, що також ризиковано в разі виходу з ладу брелка чи батарейки.

Це повідомлення відредагував jamazurak: Jun 6 2019, 12:45

--------------------
Ярослав.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Користувачів переглядають дану тему (1 Гостей і 0 Прихованих Користувачів)
0 Користувачів:

Lo-Fi Версія Поточний час: 16th June 2019 - 03:39